PO TERAPII


Jak se budete po regresní terapii cítit ?


Po terapii můžete být ospalí, mírně dezorientovaní, můžete cítit útlum. Je to zcela běžný stav po regresní terapii, ze kterého se vyspíte. Pokud byste cítili větší dezorientaci, doporučuji sníst nebo vypít něco s obsahem cukru (jablko, banán, sušenku, čokoládu, coca-colu, aj). pro lepší uzemnění. 

Po terapii nedoporučuji řídit více jak 50 km nebo déle jak cca 30 minut. Pokud jedete dál, domluvte si odvoz nebo přespání ve městě. 

Doporučuji neplánovat si po regresi žádné náročné aktivity, ať máte možnost si odpočinout a nechat podvědomí pracovat. Je vhodné vyhnout se sledování filmů s násilnou tématikou či psychothrillerů. Současně je dobré nerealizovat po terapii náročnější rozhovory nebo schůzky. Můžete být citlivější na podněty od druhých a Vaše reakce mi nemusela být přiměřená.

Bezprostředně po terapii se můžete cítit mírně zmatení z toho, co jste během regrese viděli, jaké informace jste získali. V průběhu dalších dní se budete rozpomínat na další a další detaily z regrese, vše Vám do sebe bude postupně zapadat a ucelovat pochopení zážitku, k čemuž Vám také pomůže poslech nahrávky regrese. 

Poslech nahrávky


Pro komplexní pochopení a uvědomění celého průběhu regrese je důležité poslechnout si nahrávku Vaší regresní terapie. Na nahrávce, kterou Vám nasdílím po terapii, najdete záznam procházení událostí z minulosti a vaší komunikaci s VV. 

Poslech nahrávky Vám pomůže znovu projít danou regresi již ve vědomém stavu, lépe se tím propojí informace z podvědomí s vědomým stavem. 

Znovu si vybavíte i věci, které si nemusíte z regrese pamatovat - během regrese jste cca 1,5 - 2,5 hodiny ve stavu Théty, je zcela běžné, že si nepamatujete zcela vše, co jste během regrese řekli. 

Také je možné, že se Vám během poslechu nahrávky vybaví i další vzpomínky, že přijde další pochopení a uvědomění důležité pro zpracovaní daného tématu.

Doporučuji proto nahrávku poslouchat o samotě, v klidu, v době, kdy můžete nechat myšlenky volně běžet a nechat vaše vědomí i podvědomí pracovat. 

Můžete si i poslech nahrávky rozdělit na více části, např. dle konkrétních životů, budete mít pak větší prostor pro zaznamenání více detailů z konkrétního života.

NEDOPORUČUJI nahrávku poslouchat během činnosti náročnější  na soustředění, např. řízení auta. 

Další dny po terapii

V horizontu několika dní až týdne po regresní terapii se Vám mohou zintenzivnit prožitky tématu, které jste v regresi řešili. Můžete se dostat do situací, které ověří, zda stále jednáte podle starého vzorce, nebo zda došlo k uvědomění a již vědomě reagujete na vnější podněty a měníte své reakce na ně. 

Mohou přijít i silně jakékoliv emoce, související s tématem řešeným v regresi - prožijte je a nechte je plynule odejít. Neblokujte je, nepotlačujte, nechte energii z nich proudit a odejít. Je to po terapii zcela běžné. 

Někdy se může stát, že jakmile vyřešíte jedno téma, více se začnete věnovat sebepoznávání a uvědomíte si i další témata, která byste chtěli zpracovat. Pokud budete chtít řešit další téma, je vhodné mezi regresemi nechat odstup alespoň měsíc.

Pokud na sobě chce klient pracovat systematicky, je vhodné si vést např. deník se zápisy, jaká témata řešil, jakou formu terapie pro dané téma zvolil, jaké poznání a informace během terapie získal a  jaký výsledek na běžný život terapie měla. Takto má přehled o svém vývoji a o tom, jak se za dobu, co na sobě pracuje, posunul.V případě, že budete mít nějaké další dotazy po terapii, napište mi. Doporučuji ale nejdříve poslechnout si nahrávku Vaší regrese. Někdy se stává, že se klient ozývá dříve a ptá se mě na otázky, které mu byly během regrese zodpovězeny a má je právě na nahrávce, jen si nepamatuje odpovědi. :)